Чикаго измъкна трудна победа над Сейнт Луис като гост с 2:3 и изравни серията на 1-1 преди двата си домакински мача.

Сейнт Луис мислеха, че са успели да поведат с 2:1 осем минути преди края. Владимир Тарасенко вкара шайбата във вратата, но гостите претендираха за засада на Лехтера. След дълго преглеждане на ситуацията голът беше отменен.

Четири минути преди края Шоу добута шайбата във вратата на домакините след голямо меле. Сейнт Луис имаха претенции, че на вратарят му е било попречено. Отново последва дълъг видеопреглед, но този път голът беше признат.

Артеми Панарин отбеляза на празна врата за 1:3 минута преди края. Блус продължиха да атакуват и Кевин Шатенкърк намали 1 секунда преди сирената.

Ключов момент в мача беше изравнителния гол на Чикаго за 1:1, 5 секунди преди края на втората третина.

Роберто Луонго направи 41 спасявания и помогна на Пантерите от Флорида да изравнят серията срещу Ню Йорк Айлъндърс след победа с 3:1.

„Много е важно да играеш по най-добрия възможен начин във всеки един мач." - каза Луонго. „Серията е много дълга, сега ние ще се насладим на победата и се завръщаме на работа утре. Искам да кажа, че всички се чувстват добре. Това е плейоф, човече!"

Смит отбеляза гол за Пантерите в първата третина след добавка. Шест минути преди края на втората част Смит асистира на Бюгстад за 2:0. По това време беше най-тежкият период за домакините, които бяха притиснати до стената.

„Беше много интензивен двубой." - сподели капитанът на гостите Таварес, който отбеляза почетния гол 3 минути преди края. „Аз си мислех, че контролираме по-голямата част от мача. Луонго направи няколко невероятни спасявания. Накрая не ни стигна времето.

В другите срещи Тампа Бей поведе след победа с 5:2, с 2-0 победи срещу Детройт. Нешвил изненада Анахейм като гост, побеждавайки го с 3:2 в първи двубой.

Схема на плейофите. На полуфиналите играят отборите от съответната дивизия. Победителите от всяка дивизия играят за излъчване шампион на конференцията. Финалът е между двата най-добри отбора от всяка конференция.

Домакинствата са по схема 2,2,1,1,1. Първо домакинства отборът заел по-предно място в редовния сезон.
Четвъртфинали
Източна конференция - Атлантическа дивизия
Флорида Пантерс 1-1 Ню Йорк Айлъндърс 4-5, 3-1, 17.04, 20.04, 22.04, 24.04, 26.04
Тампа Бей Лайтинг 2-0 Детройт Ред Уингс 3-2, 5-2, 17.04, 19.04, 21.04, 24.04, 26.04
Метрополитън дивизия
Уошингтън Кепиталс 1-0 Филаделфия Флайърс 2-0, 16.04, 18.04, 20.04, 22.04, 24.04, 27.04
Питсбърг Пингуинс 1-0 Ню Йорк Рейнджърс 5-2, 16.04, 19.04, 21.04, 23.04, 25.04, 27.04
Западна конференция - Централна дивизия
Далас Старс 1-0 Минесота Уайлд 4-0, 16.04, 18.04, 20.04, 22.04, 24.04, 26.04
Сейнт Луис Блус 1-1 Чикаго Блекхоукс 1-0пр, 2-3, 17.04, 19.04, 21.04, 23.04, 25.04
Тихоокеанска дивизия
Анахейм Дъкс 0-1 Нешвил Предейтърс 2-3, 17.04, 19.04, 21.04, 23.04, 25.04, 27.04
Лос Анджелис Кингс 0-1 Сан Хосе Шаркс 3-4, 16.04, 18.04, 20.04, 22.04, 26.04