Каролина Хурикейнс победи с 4-3 след две продължения като гост шампиона Вашингтон Кепиталс и се класира за втория кръг на плейофите в НБА.

Домакините поведоха с 2-0 в седмата минута с попадения на Андре Бураковски и Том Уилсън. В средата на втората част Себастиян Ано върна един гол. След това Евгений Кузнецов за Вашингтон и Теуво Тервайнен за Каролина направиха резултата 3-2.

Бостън и Сан Хосе се класираха за втория плейофен кръг в НХЛ

"Акулите" пречупиха "златните рицари" след продължение

Джордан Стаал изравни в началото на последната третина. Едва във вторите добавени 20 минути Брок Макгин вкар победното попадение за Хурикейнс.

В следващия кръг Каролина, който за първи път от 10 години е във втори кръг, ще срещне Ню Йорк Айлъндърс.

Така всички победители в дивизиите отпаднаха в първия кръг - Тампа Бей (Атлантическа), Калгари (Тихоокеанска), Нешвил (Централна) и Вашингтон (Столична). Това се случва за първи път историята на НХЛ.