Анахайм победи като гост Едмънтън с 6:3 в четвъртия мач от финалната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

За "патоците" това бе първи успех в серията, а тимът на Едмънтън пропусна отлична възможност да си осигури участие във финала за купа "Стенли". Резултатът в серията вече е 3-1 победи за Едмънтън.

С два гола на Пенер в първата третина на срещата Анахайм дръпнаха с 2:0. В най-резултатната част от мача, втората третина, двата отбора си размениха по три попадения, като гостите запазиха предимството си.

Освен Пенер, с две шайби за Анахайм се отличи и Лупул, чието бе и единственото попадение в заключителната част.

С основна заслуга за успеха на отбора си бе Маршан, който се отчете с три асистенции.

За Едмънтън две асистенции записа Крис Пронгър.

"Доста се постарахме и макар и трудно стигнахме до успеха. Сега предстои мач в Анахайм, и се надавам да останем в серията", коментира след мача един от героите за Анахайм Джофри Лупул.

Хокеистът е роден в Едмънтън и първите си стъпки в играта прави именно в този тим.

В същото време от лагера на Бъфало обявиха, че бранителя Хенрик Талиндер ще пропусне останалите мачове от плейофа срещу Каролина.

В третия мач от серията Талиндер счупи ръката си.

За треньорът на "Сейбърс" Линди Руф отсъствието на защитника е пореден проблем, след като не може да използва още и Калинин, Нуминен и Конъли.