Изгоненият от Левски - Галин Иванов, започна ударно за новия си отбор Нефтохимик, след като крилото отбеляза и двете попадения за "шейховете", при победата им с 2:0 над Монтана.

Бургазлии показаха приличен футбол, стигнаха до няколко интересни ситуации пред вратата на гостите, и в крайна сметка заслужено се поздравиха с победата, която ги изравни по точки с 12-я във временното класиране - Локомотив (ГО), който по-късно през деня приема Ботев (Пловдив).

НА ЖИВО: Нефтохимик - Монтана

Срещата започва в 13,00 часа

Срещата започна по-добре за домакините, които в първите минути се опитаха да пробият по левия фланг чрез Влади Романов, но центриранията на последния и в двата случая бяха осуетени.

Монтана отговори с първото реално голово положение в мача, което дойде в 9-та минута. Центриране на Васев отдясно, намери Петър Атанасов, който стреля с глава от вратарското поле, но ударът му мина до левия стълб.

В следващата атака Венци Христов и Галин Иванов осъществиха добро взаимодействие за домакините, но пасът от аутлинията отляво в наказателното поле към последния, бе пресечен от вратаря на Монтана.

В 35-та минута бившият футболист на Левски обаче вкара! Крилото получи топката отдясно в наказателното поле от Николай Дюлгеров и с точен удар по диагонал опъна мрежата - 1:0 за Нефтохимик!

Малко преди края на полувремето Стивън Петков засече с ръка топката във вратата на домакините, но очаквано голът бе отменен, а футболистът получи жълт картон.

През втората част "шейховете" продължиха да са по-активни на терена, което доведе до необходимия резултат! В 55-та минута Галин Иванов се възползва от отбита топка след удар на Венци Христов и с мощен удар с левия крак от 6-7 метра се разписа за 2:0!

До края на срещата Монтана се опита да промени негативната за тях ситуация, но в последните десет минути Даниел Генов и Атанас Илиев се отчетоха с фрапантни пропуски пред вратата на Янко Георгиев и логично се стигна до поредното поражение на тима.