Нефтохимик победи Монтана за втори път и си осигури участие за финала, където ще срещне победителя от двойката Славия - Локо (ГО) в борбата за оставане в Първа лига.

На стадион "Лазур" в Бургас "шейховете" стигнаха до обрат с 2:1 над най-слабия отбор в елита през настоящата кампания. Монтана бе загубил в първата среща с 1:3 и предварително бе ясно, че футболистите на Атанас Атанасов имат нищожни шансове да продължат напред. Срещата не предложи особени футболни достойнства, а особено през първото полувреме темпото бе като за тренировка.

Нефтохимик - Монтана

"Шейховете" с комфортен аванс след първия мач

Гостите изненадващо откриха чрез Петър Атанасов, който се възползва от остро центриране от десния фланг на Даниел Генов и засече топката в мрежата на Ивайло Василев за 1:0.

До края на полувремето Нефтохимик нямаше идея как вкара във вратата на съперника, а опитите на играчите на Христо Янев доведоха единствено до няколко изсипани топки, но нищо повече.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и закономерно стигнаха до два гола, дело на Илия Миланов и Галин Иванов.

И двете попадения паднаха при изпълнение на статични положения, с които в крайна сметка бе оформен крайният резултат 2:1. В добавеното време втори жълт картон за домакините получи влезлият като резерва Яни Пехливанов.