Женският баскетболен тим на ЦСКА разби с 93:73 (36:24, 12:25, 23:14, 22:10) състава на домакина Монтана 2003 в собствената му зала „Младост” в среща от 4-я кръг на баскетболното Държавно първенство.

Още в първата част „армейките” намериха верния път към коша на Монтана и логично се оттеглиха с 12 т. преднина. До почивката обаче домакините успяха да се съвземат, като затегнаха редиците си в защита, което доведе до точка преднина за техния отбор в началото на третата четвъртина.

На свой ред „червените” взеха инициативата и успяха да дръпнат в резултата, като постепенно увеличаваха преднината си, която в края на срещата достигна 20 точки.

Най-сериозен принос за успеха от момичетата на Георги Божков имаше Аманда Карвър, която реализира 31 точки, Наталия Топалова добави 19 т., а Радостина Димитрова се отчете с 18 т.

За Монтана 25 точки наниза Гергана Георгиева, докато Цветомила Петрова и Надя Симеонова вкараха по 21 т.

По този начин ЦСКА записа 4-ата си поредна победа в първенството и се върна на върха в класирането с 8 точки.