Рилски спортист допусна трето поражение в турнира ФИБА Европа. Отборът загуби при домакинството си на Порто Ферпинта с 81:88 (18:20; 17:22; 22:18; 24:28). Срещата бе от третия кръг на група "F".

Златин Георгиев и Джейлин Дженкинс вкараха по 16 точки за самоковци, като последния добави към сметката си и 11 борби, а Димитър Маринчешки и Антъни Гуджино завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Двубоят започна равнотойно, като играта вървеше кош за кош, а след пет минути игра Рилецо водеше с 13:10. През второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист стояха значително по-добре на терена и започнаха топят изоставането си с всяка изминала минута. В заключителния период възпитаниците на Людмил Хаджисотиров натиснаха още повече и стигнаха до пълен обрат - 81:80 при 1:13 минути до последния съдийски сигнал.

Последва прекъсване за Порто, след което гостите си върнаха лидерството, а след това стигнаха и до крайния успех в мача - 88:81.