Отборът на Балкан допусна грешна стъпка на собствен терен, в Ботевград, при домакинството си на Рилски спортист в дербито от втория кръг на НБЛ.

Гостите спечелиха с точка разлика - 90:89 (28:16; 16:27; 23:15; 23:31) в срещата в "Арена Ботевград".

Джейлън Дженкинс бе над всички в селецията на Людмил Хаджисотиров и приключи с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 13 борби, Дерек Райт вкара 16 точки, а Йордан Бозов и Златин Георгиев добавиха по 14 точки за успеха.

Брендън Браун и Микаел Хопкинс се отличиха с по 15 точки за домакините, като последния записа на сметката си и 11 борби.

Ботевградчани намериха сили да стигнат до обрат едва в мача в първите пет минути на решителната последна четвърт, като с основна заслуга за това бяха Браун и Мулалич - 78:74 при оставащи 4:42 минути до края на двубоя.

Последва прекъсване за Людмил Хаджисотиров, след което възпитаниците му използваха максимално добре всеки шанс, а тройка със сирената на Райт донесе и крайния успех на Рилски спортист - 90:89.