Баскетболният "Рилски спортист" е на път да запише рекорд по брой картотекирани американци за сезона. Ръководството на самоковския клуб привлече седми състезател от САЩ.

Атакуващият гард Камерън Бенерман идва от лигата за развитие на НБА. 193-сантиметровият Бенерман е възпитаник на Северна Каролина Стейт, където е бил съотборник с българина с френски паспорт Илиян Евтимов.

През първата половина от миналия сезон Бенерман носи екипа на турския Хачтепе, след което се мести в полския Кошалин. В Европа 30-годишният американец е играл за италианските Римини и Касале Монферато, както и испанските Бургос, Аликанте Костабланка, Уелва. 

Онзи ден "Рилски спортист" бе разбит със 72:93 от "Черно море", а старши треньорът Росен Барчовски изригна - "Играем като малоумници". Той отново ще има на разположение петима американци. През последния месец бе освободен Уил Уолкър, който преди това напусна скандално "Ямбол". В края на ноември пък си тръгна Корин Хенри.