Селекционерът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Любомир Минчев сподели мнението си за победата над Исландия с едва две точки разлика, в двубой от програмата на квалификациите за Световното първенство.

"Щастлив съм, че победихме и доставихме радост на феновете, които дойдоха да ни подкрепят. Беше ни много тежко, с доста проблеми през цялата подготовка.

За мен не играхме добре. Единственото добро нещо беше високият ни процент на стрелба от тройката. Напрежението и важността на мача може да е изиграло някаква роля, но не искам да търся причини в това.

Играхме слабо, най-вече с доста грешки в нападение, което даде възможност на противника да ни вкара много точки от бърза атака. През второто полувреме намалихме грешките, но точно тогава, когато поведохме с 10 точки, за около 4-5 минути допуснахме те да ни поведат горе-долу с толкова, което не е добър показател.

Това нещо, което казах и на момчетата преди мача е, че откакто съм треньор на тима, този отбор винаги се е борил до края и това е едно от нещата, които ни помогнаха в днешния труден момент. Истината е, че в някои моменти нямаше добра организация", коментира пред БНТ Минчев.