Шампионът на страната Лукойл Академик победи Рилски спортист със 102-70 в мач номер 2 от полуфиналите на мъжкото баскетболно първенство. По този начин отборът на Георги Младенов вече води с 2-0 успеха в серията, като решителната трета среща ще се играе в сряда в Самоков.

Най-резултатен за победителите беше Лиймайър Голдуайър с 22 точки, Уили Дийн добави 19, а Тодор Стойков се отличи с 15 за успеха на домакините.

Травис Питърсън реализира 22 точки и овладя 9 борби, Александър Груев добави 15, а Драгослав Папич се отличи с 12 при поражението на Рилски спортист.

Мачът започна по-добре за домакините, които след 10 минути игра имаха 6 точки аванс за 26-20. Във втората четвърт баскетболистите на Лукойл Академик правеха всичко възможно да задържат преднината си и 7:42 минути преди края на полувремето дори я увеличиха на 11 точки за 36-25 след два успешни наказателни удари на Тодор Стойков. Впоследствие 5 минути преди края на втората четвърт Лукойл продължи да поддържа преднината си за 42-31. До края на частта след силна игра на Лиймайър Голдуайър и Ристе Стефанов "студентите" обезпечиха солиден аванс от 21 точки за 54-33 след 20 минути игра в Правец.

През третата част на двубоя подобно на мач номер 1 "студентите" упражниха пълно надмощие на терена и така преди началото на последната четвърт водеха с 26 точки за 77-51. В последната част двубоят само се доиграваше и приключи при крайното 102-70.