Шампионът Лукойл Академик надигра трудно отбора на Ямбол със 75:69 в мач от ХІ кръг на НБЛ. При дебюта на новия треньор Йовица Арсич и на завърналия се в тима Перо Антич "студентите" не бяха убедителни при гостуването си в Ямбол.

Още в първата четвър домакините поведоха с 10 точки след силни изяви на Говедаров, който вкара 16 т. само за 9 мин. във втората част гостите стопиха аванса и стигнаха до обрат. На полувремето те вече имаха минимална преднина от4 точки, за 35:31.

През второто полувреме играта продължи кош за кош, но грешки на ямболии в последната част решиха и изхода на срещата.

За победителите Ристе Стефанов вкара 20 точки, Стойков добави 15. За Ямбол  Димитър Ангелов отбеляза 19 точки, а Говедаров и Гоцевски добавиха по 16.

В следващия кръг Ямбол ще гостува на Черно море,  а приема Лукойл Академик Спартак (Плевен).

Плевенчани се наложиха трудно с 83:81 над Балкан в друг мач от ХІ-ия кръг на НБЛ, игран в зала "Балканстрой" в Плевен. Успехът донесе Александър Дяковски малко преди финалната сирена, след като бе точен от наказателната линия.

Домакините се представиха с част от резервите, след като не успяха да отложат срещата заради отсъствието на няколко играчи, болни от бронхопневмония. Въпреки това момчетата на Дарин Великов се противопоставиха на третите във класирането ботевградчани.

Двубоят започна с превес на домакините, които на почивката водеха с 47:42точки. През третата четвърт момчетата на Петър Клечков стигнаха до обрата и след силна игра на Атанас Радев и братята Иван и Любомир Лилови поведоха с 68:64.

Драматични се оказаха последните минути от мача, когато след две поредни тройки на Дяковски Спартак поведе 80:79, а 5 секунди преди края при 81:81 отново Дяковски показа здрави нерви и вкара 2 наказателни удара.  Йордан Бозов пък направи крачки и не можа да прати мача в продължения.