Лукойл Академик 72-70 Балкан (20-17, 16-25, 17-11, 19-17)

Напълно се оправдаха очакванията за оспорван двубой между двата отбора от ботевградската котловина.

Мачът започна нервно и сковано. Домакините грешаха по-малко, но в края на първата част ботевградчани започнаха да вкарват и намалиха разликата на 3 точки. Втората част премина под пълната диктовка на гостите, които в един момент дръпнха с 12 точки 30-42. В последната минута и половина студентите от Правец направиха стратегическа серия от 6-0, която в крайна сметка се оказа решаваща.

На почивката очевидно са дърпани уши в съблекалнята на Лукойл и студентите бяха преобразени. Частта завърши наравно 53-53. Последната част започна за Балкан, но завърши в полза на тактически по-зрелият отбор. Ботевградчани подкрепяни от своята публика, превърнала залата в домакинска, се съпротивляваха до края. Последното равенство беше 69-69 32 секунди преди финала. В последващата атака Павлин Иванов вкара тройка за удоволствие на местните запалянковци.

Зрелището обещава оспорвани финали. Балкан има подкрепата на своята публика, която щеше да срути новата трибуна в Правец, в моменти на подем на техния отбор.

Балкан пред новата трибуна

Лукойл Академик: Филип Виденов (30 минути, 9 точки), Бранислав Ратковица (29,2), Филип Барович (28,9), Желко Шахич (25,14), Христи Захариев (23,13) резерви: Павлин Иванов (23,13), Димитър Димитров (21,5), Асен Великов (14,4), Крис Минков (5, 3).

Балкан: Брендън Форчънбъри (31,25), Душан Цветкович (31,7), Николай Върбанов (31,17), Мартин Дурчев (31,18), Цветослав Острев (12,3) резерви: Мартин Мринов (22,4), Николай Маринов (17,2), Радослав Кочев (15,2), Васил Александров (10,2).