Левски не допусна изненада на старта на новия сезон в НБЛ, налагайки се с 96:60 (23:15, 24:12, 19:15, 30:18) над Черно море Тича като домакин в столичната зала "Универсиада".

Интрига в срещата имаше само през първите 10 минути, когато гостите от Варна успяваха да устоят на натиска на "сините". Нещата започнаха рязко да се променят във втората част и баскетболистите на Тити Папазов се прибраха на почивката с аванс от 20 точки (47:27). След паузата те просто продължиха да правят преднината си още по-солидна, като до края на мача тя достигна 36 точки.

За Левски Чавдар Костов реализира 28 точки, 20 вкара Милен Захариев, а по 12 нанизаха Венцислав Петков и Марио Литъл.

Михаил Молдов беше най-резултатен за Черно море с 11 точки, Мартинов Йорданов вкара 9.