Берое загуби от Левски Лукойл със 77:79 (18:19, 15:14, 28:23, 16:23) в дербито на втория кръг в баскетболното първенство.

В герой за "сините" се превърна гардът Тайрън Бразелтън, който отбеляза малко преди финалната сирена.

Левски Лукойл картотекира Николай Михайлов

Той може да дебютира в неделя срещу Берое

Успехът е втори пореден за "сините" от началото на сезона и по този начин столичният тим превзема челната позиция в класирането с баланс от 2-0.

Берое пък допуска първо поражение, след като в откриващия кръг надви Академик (Пд), и остава с актив от една победа и една загуба.

Гостите от София бяха по-агресивни в началото на мача и откраднаха три борби в подкошието на съперника си.

Малко по-късно четири поредни точки на Христо Захариев помогнаха на "сините" отново да излязат напред в резултата, а крайното 18:19 в полза на гостите след първите 10 минути бе оформено след кош на Брейди Роуз от наказателната линия.

Берое стартира онлайн продажба на билети

Новото при сезонните карти е, че те ще бъдат изцяло електронни

Усилията на домакините се отплатиха в следващите минути и след тройка на Николай Стоянов Берое върна равенството в мача - 31:31 през втората част.

С течение на срещата, Стоянов и Роуз стопираха за кратко опитите на "сините" да се завърнат в мача и изстреляха Берое на осем точки преднина до 57:49.

Данило Тасич, който не блестеше със стрелбата си в днешния двубой, но в ключов момент наниза две поредни тройки и помогна на Левски Лукойл да изравни резултата до 71:71.

Бразелтън отбеляза, за да даде две точки преднина на Левски Лукойл - 77:79, с оставащи само шест секунди на часовника. Берое пропусна шансове чрез Мичъл и Бишъп и така победата отиде за "сините" след крайното 77:79.

Людмил Хаджисотиров: Атрактивна среща за зрителите, но не и за треньорите, които си скъсаха нервите

Наставникът коментира трудната победа на Рилски спортист срещу Академик (Пловдив)