Левски Лукойл спечели дербито с Балкан (Ботевград) от последния кръг на редовния сезон в турнира ФИБА Къп.

Тимът на Константин Папазов се наложи със 105:88 в зала "Универсиада". Двубоят бе много оспорван до третата част, но след силна последна четвърт домакините спечелиха убедително.

Балкан (Ботевград) с много важна победа в турнира ФИБА Европа

"Зелените" надвиха израелския Нес Циона със 102:90

Балкан вече си бе осигурил класиране в следващата фаза на турнира, като ще завърши на второ място в група J след победата на Ирони Нес Циона като гост на Алба Фехервар с 96:80. Израелците печелят група J, а унгарците също се класират.

Снимка 316093

Левски Лукойл остава последен с баланс 2-4, но запазва добри шансове да продължи напред в турнира. За целта обаче тимът трябва да изчака развитието на другите мачове от ФИБА Къп утре, както и на тези от Шампионска лига, които ще определят броя на последните свободни квоти за осминафиналите.