Левски Лукойл победи литовския Шяуляй със 79:65 и така продължи напред към втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Столичани финишираха с общ резултат 170:144 срещу съперника и ще играят с победителя от двойката Орадя (Румъния) - Карху (Финландия). По програма първият мач е на 25 септември (вторник) в София.

Българският шампион се наслади на ударно начело и поведе с 15:2 в рамките на първите шест минути игра. Серия от 9-0 в полза на Шяуляй скъси разликата до 15:11, а след края на първата четвърт Левски Лукойл бе напред с 19:13. "Синият" аванс отново придоби двуцифрен размер - 27:17 след три минути игра във втория период. Шяуляй съкрати половината от разликата за 29:24 в средата на двубоя, а до почивката левскарите отново си върнаха комфортната преднина, за да се стигне до 39:31 на полувремето.

Третата четвърт окончателно сложи точка на спора в днешния двубой, а и в тази квалификационна двойка като цяло.

Патрик Рембърт вкара 20 точки за победителите, Христо Захариев се отличи с 16, докато Деян Иванов реализира 13. Божидар Аврамов и Никола Маравич приключиха с по 11 всеки. Криступас Земайтис завърши като най-резултатен за гостите с 14 точки.