Баскетболният гранд Левски Лукойл стартира ударно новия сезон, Момчетата на Константин Папазов спечелиха гостуването си на Рилски спортист със 75:64. Срещата от първия кръг на новия шампионат се игра в "Арена Самоков".

Домакините започнаха по-добре мача, допуснаха обрат, но поведоха с 15:10 в края на първата четвърт. Те продължиха с доминацията си и след хубави стрелби на Карамфилов, Иванов и Симеонов направиха разликата двуцифрена - 32:22.

Снимка 500295

Тогава на преден план излезе Костов с пет поредни точки за столичните баскетболисти. С кошове на Райт и Карвачо "сините" успяха да изравнят в края на първото полувреме за 38:38.

След голямата почивка "левскарите" стабилизираха играта си още повече. В третата четвърт частичният резултат беше 21:8 в тяхна полза. Така преди последните десет минути Левски Лукойл водеше с 59:46.

Добри изяви на Тасич и Захариев увеличиха аванса на "сините" на 18 точки при 46:64. Това вече предопредели крайния победител, въпреки че момчетата на Людмил Хаджисотиров се вдигнаха на финален щурм и намалиха на 62:71 две минути преди края.

Героят за столичани в днешната среща Данило Тасич приключи интригата в двубоя в следващото нападение след успешна стрелба плюс реализиран наказателен удар за 62:74.