Левски Лукойл победи Балкан (Ботевград) със 71:60 в третия мач от финалните плейофи в НБЛ. "Сините" вече водят с 2-1 победи и са на крачка от трофея.

Столичани бяха доминантите в мача, като дори в даден момент имаха цели 20 точки преднина.

Четвъртият мач отново е в Ботевград и ще се играе във вторник. В "Арена Ботевград" имаше повече от 2500 души, а гостите също са подкрепяни от немалък брой свои фенове.

Преднината на гостите достигна до споменатите 20 точки при 20:40, но домакините се съвзеха с 8 безответни точки за финал на първото полувреме и така съкратиха изоставането си до 12 - 28:40 на почивката.

В този момент от публиката на домакините полетя бутилка с вода, което доведе до прекъсването на мача за кратко. След това ботевградчани не успяха да се върнат в мача отново и победата бе за Левски Лукойл - 60:71.

Станимир Маринов бе най-добър за победителите и вкара 25 точки на бившия си отбор. Гардът реализира 5/11 от тройката и добави 7 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Неманя Милошевич имаше силно включване от пейката и добави 17 точки, а Кийт Клантън овладя 12 борби. Джордан Калахан се отличи с 18 точки и 5 асистенции за Балкан, Дивон Уошингтън завърши с 14, а Игор Кесар - с 12.

Любомир Минчев: Тъпа селска проява, това са действията на Левски Лукойл

"Уникален автогол за Тодор Стойков и Константин Папазов"