Левски Лукойл е новият шампион по баскетбол на България. "Сините" спечелиха с 86:85 гостуването си на Балкан в "Арена Ботевград" в четвъртия мач от финалната серия и така я затвориха с 3-1 победи в своя полза.

Тити Папазов: Господ им го върна за всичката омраза, всеки да припознава каквото си поиска

"Ние не сме правили фалити, ние само сме направили нещо, за да го има баскетбола в София".

Домакините имаха два шанса да си осигурят пети мач, но пропуснаха на два пъти във финалните секунди и инфарктният успех бе за хората на Тити Папазов, който триумфира в традиционния си стил. Заедно по време на неговата радост беше и добрият му приятел Вили Вуцов.

Снимка 359296

Така Балкан ще трябва да почака още за златните медали в първенството, които за последно са печелили през 1989 година.

Домакините от Балкан стартираха ударно мача и поведоха с 12:2, след което авансът им стана 15 точки за 20:5. До края на първата част резултатът бе намален до 22:13, а през втората Левски стопи преднината на домакините до 1 точка, за да поведе с 6 (38:44) на почивката.

Тодор Стойков: Основна роля за този успех изиграха българските играчи

"Заслужено спечелихме титлата"

"Сините" на два пъти водеха със 7 точки през третата четвърт, но в края на частта срещу имената на двата отбора бе изписано чистото 67, а интригата остана за последната част.

Гостите поведоха с 6 точки 5 минути преди края, а резултатът бе обърнат за 85:84 в полза на Балкан 1:21 секунди преди финала на частта и мача. Пет секунди преди края Левски водеше с точка, а Балкан трябваше да изпълни фаул в последната си атака, но домакините пропуснаха да вкарат два пъти под коша и Левски спечели с 86:85.

Снимка 359301

Христо Захариев вкара 26 точки за Балкан, докато за Левски най-резултатен бе Божидар Аврамов с 18.