Левски Лукойл е на полуфинал в плейофите на НБЛ, след като елиминира Черно море Тича с 2-0 победи. Столичани затвърдиха надмощието си над варненския тим и при гостуването си край морето, което бе спечелено с 81:79, за да могат "сините" да продължат напред към последните четири отбора, които ще си оспорват разпределението на медалите.

Гостите поведоха в резултата от самото начало на двубоя и в рамките на днешните 40 минути не позволиха на домакините да се настанят в лидерската позиция нито веднъж. След 10 минути игра в зала "Христо Борисов" Левски Лукойл бе напред с 23:19, а на почивката водеше с 46:33.

Левски Лукойл започна с убедителна победа плейофите в НБЛ

"Сините" не срещнаха проблеми с Черно море

Столичани задържаха добрата разлика и през третата част, която завърши при 64:52 в тяхна полза, но интригата бе оставена за последната четвърт. Тогава "моряците" дадоха всичко от себе си и около две минути преди края на двубоя чудото изглеждаше възможно, а разликата бе само точка - 76:75, след като в първите 8 минути на четвъртия период домакините бяха заличили сериозното си изоставане след серия от 23-12. Николай Стоянов вкара тройка за 79:75, а Неманя Милошевич добави 2 точки за 81:75 минута преди сирената. Цветослав Острев върна надеждата с кош за 81:77, но времето се оказа крайно недостатъчно за варненци и така Левски Лукойл продължи към полуфиналите след 81:79.

Николай Стоянов изигра фантастичен мач срещу родния си отбор и вкара 19 точки, към които добави 2 отнети топки, 5 борби и 2 асистенции. Кийт Клантън вкара 15 точки за Левски Лукойл, а Неманя Милошевич добави 14.

Цветослав Острев с 20 и Николай Грзоев със 17 бяха най-резултатни за Черно море Тича.