Левски Лукойл стартира участието си в плейофите на НБЛ с убедителна победа. "Сините" разбиха с 93:67 Черно море в зала "Триадица".

Срещата бе равностойна до средата на първата част, когато резултатът бе 11:11. Последваха силни минути за възпитаниците на Константин Папазов за 23:17 след първите 10 минути.

Доминацията на "сините" продължи и през втория период, за да се оттеглят на почивка с двуцифрен аванс - 46:28.

През второто полувреме Левски Лукойл нямаше никакви проблеми да затвори срещата за крайното 93:67.

Крис Минков и Омари Гудул бяха най-резултатни за "сините" и приключиха с по 13 точки, а Павлин Иванов и Николай Стоянов добавиха по 12 точки.

Кристиян Кръстев беше най-резултатен за гостите от морската ни столица - 22 точки, а Симеон Илиев вкара 16 точки.