Отборът на ЦСКА победи Академик (Пловдив) с 82:75 (22:18, 13:16, 19:26, 28:15) като домакин в София в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе пети за "червените" от десет мача, а пловдивчани допуснаха девето поражение също от десет срещи.

Двата състава изиграха интересен двубой, в който домакините имаха превъзходство през първото полувреме. Те поведоха с 22:18 след първите 10 минути, а на почивката авансът им бе само точка - 35:34.

Последва по-добра трета част за гостите, който обърнаха до 60:54 в своя полза преди последния период. Баскетболистите на ЦСКА отговориха със силна серия и пак излязоха напред след точни стрелби на Джордан Калахан и Дерил Оуенс при оставащи 8 минути. "Червените" задържаха водачеството, вдигнаха разликата до 7 точки при 75:68 малко повече от 3 минути преди края и не допуснаха нов обрат.

Алекс Симеонов се отличи с 23 точки, 6 борби и 10 асистенции за ЦСКА, Джордан Калахан завърши с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Мартин Сотиров с 13 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Академик Пловдив най-резултатен бе Васил Бачев с 18 точки и 5 асистенции. Мача пропуснаха Николай Николов и Тони Гуджино.