Отборът на ЦСКА се справи с варненския Черно море Тича с 97:84 (25:29, 21:16, 19:16, 32:23) в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и постигна четвърти успех от девет двубоя. Черно море Тича претърпя шеста загуба също от девет срещи.

Гостите имаха преимущество в по-голяма част от първото полувреме. Баскетболистите на Черно море Тича водеха с 29:25 след началните 10 минути, но "червените" обърнаха за 43:41 с тройка на Венцислав Петков по-малко от 3 минути преди почивката. Пак Петков вкара от далечна дистанция за 46:45 за домакините след 20 минути игра.

Състезателите на ЦСКА останаха водещи в резултата в третата четвърт, която приключи при 65:61 в тяхна полза, а до финала преднината им достигна 16 точки в един момент.

Зейн Ноулс изигра много силен мач за "червените", като допринесе с 32 точки и 14 борби. Мартин Сотиров завърши със 17 точки, 4 борби и 6 асистенции, а Алекс Симеонов се отчете с 13 точки и 5 борби.

За Черно море Тича Тач Ънру отбеляза 19 точки и 6 борби, а Михаил Молдов добави 16 точки.

В следващия кръг на 17 декември ЦСКА приема Академик Пловдив, докато Черно море Тича ще гостува на Берое в Стара Загора.