Берое спечели битката си за деня от Държавното първенство за жени, А група. Така съставът поведе във финалната серия.

Старозагорки направиха великолепен обрат в третата четвърт и спечелиха драматично първото си гостуване на Монтана 2003 със 79:76.

Тони Дечев: Аз поемам вината, че отборът изглежда така

"Очаквам да започнем подготовка за най-сериозния етап от първенството"

Домакините влязоха по-уверено в мача и след 20 минути игра имаха 12 точки аванс. На моменти монтанки водеха и с 16 точки, но старозагорки излязоха преобразени за третата четвърт и след 31:18 успяха да наваксат изоставането си.

Така се стигна до изключително равностойната и напрегната трета четвърт, завършила в полза на гостенките.

Левски Лукойл надхитри Балкан и записа шеста поредна победа в НБЛ

Христо Захариев изигра много силен мач за победителите и наниза 26 точки

Старозагорки доминираха под кошовете и овладяха 49 борби срещу 44 за домакините. Монтанки обаче вкараха само 24 точки от наказателното поле, докато момичетата на Таня Гатева нанизаха 42 точки от "пейнта".

Жаклин Златанова продължи със силните си мачове за Берое и завърши с 22 точки и 11 борби за успеха. Отново Изабела Рамона Маседа бе лидер на Монтана 2003 с 27 точки и 14 борби.