Берое се наложи при домакинството си на Рилски спортист с 90:86 (22:27; 24:21; 29:20; 15:18) в двубой от VII кръг на НБЛ.

Най-резултатен за победителите беше Остин Принс - 22 точки, а Реджър Дауел добави 19 точки.

Брендън Браун вкара 18 точки за гостите, а Йонас Бергстет се отличи с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби.

Балкан нанесе първа загуба на Левски Лукойл

"Зелените" пропиляха аванс от 20 точки, но измъкнаха успеха

Самоковци започнаха отлично двубоя, а Бергстет и Васов дадоха преднина от пет точки на гостите - 7:2 след само 90 секунди игра. Последваха силни минути за Берое и "зелените" стигнаха до равенството - 14:14 в средата на периода, но след това ролите отново се размениха и след първите десет минути Рилски спортист водеше с 27:22.

Чавдар Костов подкрепи благотворителната кампания на Синя Зона Б-18 за Йордана

Вижте начините, по които може да помогнете на Дани

Старозагорци стигнаха до пълен обрат в началото на втората четвърт - 30:29, след отлични изяви на Лилов и Прайс. В следващите минути играта бе изключително равностойна, като двата отбора си размениха многократно лидерството. Все пак, баскетболистите на Рилецо имаха малко повече късмет в края на полувремето и това им позволи да се оттеглят на почивката с минимален аванс - 48:46 след кош в последните секунди на Браун.

Академик Бултекс 99 победи Раховеци (Косово) в Балканската лига

Пловдивчани са с максимума от две точки

През третата четвърт възпитаниците на Любомир Минчев подобриха значително представянето си, най-вече в защита, което им позволи на обърнат резултата в своя полза и да влязат в заключителните десет минути в ролята на лидери - 75:68.

В последната част домакините от Стара Загора успяха да удържат финалния щурм на съперника и последният съдийски сигнал прозвуча при 90:86 в полза на Берое.