Отборът на Берое (Стара Загора) постигна важна победа над Нефтохимик 2010 в борбата за челото в Държавното първенство по баскетбол при дамите. В двубой от 12-ия кръг старозагорки се наложиха с 63:56 (20:10, 17:22, 22:12, 14:12).

В Стара Загора домакините взеха аванс от 10 точки още след първата четвърт, който бе застрашен единствено в края на първото полувреме. През останалото време Берое бе по-добрият отбор на терена и закономерно стигна до успеха.

Келиндра Закъри вкара 19 точки за Берое, а с 15 и 11 борби завърши Сиера Робъртсън-Уорън. За тима на Нефтохимик по 16 точки отбелязаха Тина Требец и Теодора Динева.

След тази победа състезателките на треньорката Татяна Гатева запазиха изоставането си от 3 точки от лидера Хасково. В класирането Берое е на трето място с 15 точки от 9 мача, докато Нефтохимик е четвърти с 14 точки след 10 срещи.

Хасково оглави класирането след дербито с Монтана

Нефтохимик разгроми Септември

По-рано през деня Хасково постигна лека победа с 99:53 (31:8, 26:6, 24:22, 18:17) над младия отбор на Септември 97, който допусна десета загуба от десет изиграни мача.