Спартак (Пл) 74-81 Берое (17-21, 23-21, 15-17, 19-22)

Берое възстанови домакинското си предимство в серията с плевенския Спартак след победа като гост с 81-74. Старозагорчани ще бъдат домакини в третата среща, която баскетболните спецове считат, че трябва да спечелят безпроблемно.

Съдиите на мача имаха затруднения с пристигането си и това наложи мача да започне по-късно.

След оспорвано първо полувреме и разменено водачество, гостите поведоха на почивката с 42-40. Те продължиха да водят докрая с изключение на един момент когато спартаклии след една серия от 10-0 поведоха с 70-69.

Александър Тодорович записа 23 точки и 12 борби за Берое. Еврик Гари отбелязал част от решителните кошове в края видя срещу името си 20 точки.

За Спартак Димитър Маринчешки  отбеляза 25 точки и записа 11 борби.

Ямбол 59-105 Лукойл-Академик (20-23, 12-31, 21-24, 6-27)

Очаквано фаворитите от Лукойл-Академик се саморазправиха с осмия в класирането Ямбол. Студентите ще посрещнат пред новата си трибуна неудобния тим на Рилски спортист в първа среща от полуфиналната серия.

Черно море 72-76 Рилски спортист (19-23, 12-13, 20-13, 21-27)

Варненци се бориха мъжко докрая и завършиха достойно един тежък сезон за тях. „Рилецо" водеше през първите в части, но в третата „моряците" се хвърлиха в щурм и поведоха с 51-49.

Двата отбора се вкопчиха в двуостра игра, но по-големият опит на самоковчани си каза думата и те триумфираха заслужено.

Антъни Гуджино вкара 24 точки и се пребори под коша 19 пъти. За Черо море Станислав Цонков завърши с 22 точки.

Спартак сюрпризира Берое, Балкан се справи с Левски в първите четвъртфинали

Лукойл Академик игра пред нова трибуна

Утре от 15:30 часа в зала Унивесиада е винаги интригуващия сблъсък между Левски и Балкан. Ботевградските баскетболистки водят с 1-0 в серията.