Днес се изиграха първите срещи от четвъртфиналните плейофи от първенството при баскетболистите. Играе се до две победи, като в първата и третата среща ,,домакини са по-предно класиралите се отбори от редовния сезон.

Спартак победи изненадващо Берое в среща играна в Стара Загора с 86-81. Зараалии спечелиха третата третина от първенството и имаха четири победи срещу този съперник през сезона. Баскетболната общественост очакваше с голям интерес полуфиналния двубой между Балкан - Берое и Спартак не изглеждаше заплаха той да се състои.

До средата на последната четвърт двата отбора сменяха водачеството в резултата. Тогава Секулов отбеляза пет безответни точки и даде аванс за гостите. Отново той с важен кош две минути преди сирената, увеличи разликата на пет точки. В следващите напрегнати минути плевенчани удържаха на натиска.

Снимка 231231

Лукойл Академик зарадва своите фенове с нова трибуна и лесна победа срещу Ямбол с 91-62. Двата отбора са неравностойни и реваншът в петък в Ямбол ще бъде протоколен.

Гостите допуснаха много грешки, а Милиян Боцка отбеляза почти половината точки за своя отбор-26. Христо Захариев бе най-резултатен за домакините с 19 точки, Асен Великов и Желко Шахич завършиха с по 14 точки и направиха по 10 борби.

В „Арена Ботевград" домакините взеха аванс след победа с 86-74 над Левски. „Сините" на моменти се опъваха, но Балкан осъществи пълен контрол над мача.

На полувремето резултатът бе 45-31. Ботевградчани бяха пълни господари под коша с 45 овладени топки срешу 28.

Мартин Маринов отбеляза 17 точки, Брандън Фортънбъри 14 и Цветослав ОСтров 12.

За Левски се отличи Крум Дойчинов с 21 точки, 26 борби и 5 асистенции. Алекс Симеонов добави 15 точки и 6 асистенции.

В Самоков „Рилецо" се справи с младия отбор на Черно море с 97-84. Домакините поведоха от самото начало и поддържаха разликата през целия двубой.

По всички статистически показатели самоковци имаха пълно преимущество. Франк Търнър завърши с 21 точки, а Йордан Бозов с 20. Тони Гуджино записа 16.

Симеон Илиев вкара за варненци 22 точки, а Денислав Вутев 17.