Берое победи Ямбол с 88:61 (28:8, 24:18, 15:24, 21:11) и се изкачи на пето място в генералното класиране на Националната баскетболна лига.

Старозагорци изпревариха Академик София, но останаха на пет точки от челната четворка в първенството.

Домакините в днешния мач не срещнаха никакви затруднения срещу гостите си и отбелязаха първите 14 точки, а четвъртината завърши с 20 разлика. Тя нарасна до 26 на полувремето, след което в игра се появиха и част от резервите на старозагорците. Това не промени коренно мача и Берое спечели с 88:61.

Центърът Аджехи Бару отбеляза 19 точки за Берое, а Дариъс Гарет добави 14 и спечели 13 борби. Най-резултатен в мача пък беше Брайкис Перин, който вкара 21 точки - почти 1/3 от сборните в полза на Ямбол. Алан Арнет добави 19 за гостите, а Андрей Иванов спечели 12 борби.

Ямбол е седми в класирането на НБЛ с две точки зад Берое.