Левски Лукойл победи Спартак (Плевен) със 104:80 (22:20, 29:25, 28:18, 25:17) и се изравни с Балкан на върха на класирането на Националната баскетболна лига.

Третото място делят Рилски спортист и Академик Бултекс, след като пловдивчаните спечелиха директния мач по-рано днес.

Николай Маринов и Герасим Николов отбелязаха поредни тройки за Спартак и домакините поведоха изненадващо с 10:4, но Левски Лукойл направи серия от 14 безответни точки, за да вземе аванс от общо осем. Тази преднина беше стопена моментално отново с тройки, този път на Константин Коев и Георги Бързаков, а през втората част Спартак дори поведе с нов точен изстрел от далечно разстояние на Коев.

Левски Лукойл с драматична победа над Академик Бултекс 99

Тимът записа успех след продължение

Левски отговори с осем безответни точки, но отново последва серия от тройки на домакините. Ивко Ивков вкара три поредни стрелби от линията, след което Маринов и Бързаков бяха точни от далечно разстояние.

В крайна сметка полувремето завърши при 51:45 за Левски, а Спартак се задържа в мача благодарение на страхотните десет точни от общо 21 стрелби от зоната за три точки. Отново поредни тройки на Николов и Милен Дудев обърнаха резултата в полза на Спартак, но Левски отбеляза следващите девет точки, а в края на третата част гостите от София вече имаха аванс от цели 16.

Левски Лукойл мина котата от сто точки и спечели с разлика от 24, след като седем състезатели на столичаните записаха двуцифрен актив. Омари Гудул отбеляза 19 точки, Неманя Милошевич записа 17 и спечели девет борби, а Кийт Клентън направи единствения дабъл-дабъл с 12 точки и 11 борби. Най-резултатен в мача с 26 точки стана Коев от Спартак.