Балкан (Ботевград) победи Спартак (Плевен) със 108:95 за четиринадесетата си победа в редовния сезон от НБЛ. За съперника поражението бе под номер 11.

Монтана победи Локомотив в Стара Загора

Момичета на Стефан Михайлов с осми успех във финалната четворка

Ботевградчани бяха начело през почти цялата първа четвърт в "Арена Ботевград", а след нейния край имаха седем точки аванс - 23:16.

Домакините вдигнаха оборотите през втория период и бързо прехвърлиха десетте точки разлика, като най-голямата дистанция между двата тима в тези 10 минути бе 17 точки при 45:28. Гостите все пак се върнаха, за да намалят до 48:40 на полувремето. В третата четвърт балканци нанизаха 30 точки, откъсвайки се на 78:64, а в оставащата десетка удържаха лидерството, за да спечелят със 108:95.

България ще бъде домакин на Световното първенство по баскетбол за юноши!

Поверяването на домакинството все още не е потвърдено

Брендън Браун с 24 точки и Микейл Хопкинс с 21 бяха най-резултатни за Балкан, докато Константин Коев с 23 и Цветослав Острев с 22 вкараха най-много за Спартак. За гостите Коев и Лилов играха по пълни 40 минути, като Лилов отбеляза 17 точки, но стреля 6/17 от игра.