Балкан победи Левски Лукойл с 68:66 в дербито на кръга в зала "Универсиада". Двубоят бе изключително интерес, като изходът му бе решен в края.

"Сините" имаха аванс от 36:31 на полувремето. Третата четвърт не бе много по-добра за нападенията на отборите, които едва си размениха по пет точки в първите 4 минути от второто полувреме. Ботевградчани имаха доста добра успеваемост, но атаките им бяха бавни и затова резултатът бе скромен. Все пак гостите спечелиха третата част със 17:13 и изоставаха само с точка - 49:48.

5 от 5 за Левски Лукойл в баскетболното ни първенство

"Сините" се справиха с Черноморец (Бургас) 81:68

В последните 60 секунди двата тима влязоха при 63:63, когато Крис Минков нанесе решителен удар с тройка за ботевградчани. Чавдар Костов отговори с точна стрелба от далечно разстояние със сирената за край на атаката на Левски за 66:66. Балкан за малко да пропусне шанса си в последната си атака в мача, но Тахуан Ейджи реализира отново в края на нападението. Левски сгреши в своята финална атака и така остави успеха за гостите. Това бе и първо поражение за "сините" тази сезон.

Снимка 510523

Тахуан Ейджи завърши с 15 точки и 12 борби за победата, Дарко Балабан се записа с 14.

Данило Тасич приключи със 17 точки, 8 асистенции и 7 борби за Левски, 18 вкара Чавдар Костов и 16 Христо Захариев.