Пловдивският Академик записа трета поредна победа в Балканската лига по баскетбол. В изтеглен мач от седмия кръг "студентите" се наложиха като гост над черногорския Ибър Рожайе със 74:62 (15:23, 19:18, 19:12, 21:9).

Българският тим изигра много слабо първо полувреме, в което на моменти изоставаше с повече от десет точки. В третата четвърт обаче ситуацията на терена коренно се промени, Академик стегна защитата и успя да изравни.

В началото на последната част българите направиха серия от девет безответни точки, с която поведеха с 62:63. Това позволи на пловдивчани да контролират играта с дълги нападения, което напълно разстрои ритъма на домакините.

Най-резултатен за нашите беше Йере Вучица с 23 точки и 9 борби. Още 18 точки за Академик прибави Николай Титков. За Ибър Елвис Чекич реализира 19 точки, а с 14 остана Неманя Симович.

С победата Академик (Пловдив) остава начело в класирането на Балканската лига с пълен актив от 3 победи от 3 мача. Ибър разделя второто място с Теодо с по 1 успех и 2 загуби. По-назад са македонските Куманово и ТФТ Скопие, както и Берое, които обаче имат само по един мач до този момент.

Черноморец шокира шампионите от Балкан насред "Арена Ботевград"

"Акулите" триумфираха с 87:79