Академик (Пловдив) се наложи със 102:77 (22:20, 21:19, 30:22, 29:16) над Ямбол като домакин в среща от 23 кръг на Националната баскетболна лига.

С успеха си пловдивчани се изкачиха до четвъртото място с баланс 10-11, а съперникът е седми със 7-13.

Пенка Стоянова влиза посмъртно в Залата на Славата на ФИБА

Преди това единствено Ваня Войнова от жените баскетболистки в България е получавала подобна чест

След равностойна първа четвърт домакините поведоха с 36:25 в средата на втората част и през повечето време до края владееха инициативата, въпреки че малко след почивката гостите стигнаха до изравняване при 45:45.

Малко преди края на третата четвърт пловдивчани дръпнаха със 73:59, а две минути след началото на последната част разликата премина 20 точки при 82:61 и до края интрига почти липсваше.

Тити Папазов: Много по-рано можехме да решим мача

"Знаехме, че ще имаме много сериозна умора от мача в понеделник"

Националът Васил Бачев беше най-добър за Академик с 25 точки, а Обрад Томич допринесе с 19 точки и 9 борби.

Уили Атууд беше най-резултатен за гостите с 23 точки, а капитанът Андрей Иванов добави 20 точки и 6 борби.