Академик Бултекс победи гостуващия Балкан с 80:70 (26:15, 21:19, 10:20, 23:16) в двубой от НБЛ.

Отлично се включиха новите попълнения Митко Димитров и Никола Маравич, които бяха най-резултатни за победителите.

Левски Лукойл победи Берое с 81:74 като гост

Левски Лукойл сломи съпротивата на Берое

Новият отбор на "сините" тръгна с победа

Мачът започна равностойно, но домакините дръпнаха с организирана защита и 5 от 8 на тройката, спечелвайки първата четвърт с 26:15. Отборът на Асен Николов продължи да контролира мача, въпреки че 2 минути преди почивката гостите стопиха пасива си само на 6 точки. Пловдивският тим продължи да играе стабилно в отбрана, направи и няколко добри бързи атаки и дори увеличи преднината си с 2 точки.

След почивката гостите коригираха действията си в нападение и защита, коригираха мерника в далечната стрелба и се върнаха в мача. 7 минути преди края на мача Балкан изравни 59:59.

Талантът на пловдивския тим Симеон Димитров направи голям мач с 25 точки и 7 борби (коефициент 29), Маравич добави 18 токи и 8 борби, Мартин Дурчев се отчете с 12 точки. Венци Петков бе най-полезен за гостите с 19 точки, Иванов добави 13, Брукс - 11.