Доминацията на Западната конференция в Мача на звездите на НБА продължи и в "Меката на баскетбола" - легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк, след като воденият от Стив Кър отбор на Запада спечели тазгодишното шоу, надигравайки Изтока със 163:158. Така представителите на Запада записаха четвърта победа в последните пет издания на срещата, но в исторически план продължават да изостават сериозно - имат 27 успеха срещу 37 за Източната конференция.

Ръсел Уестбрук бе над всички и завърши с 41 точки, като остана на точка от най-доброто постижение в историята на звездната среща - 42, реализирани от Уилт Чембърлейн. Джеймс Хардън вкара 29 точки, а Крис Пол записа 12 и 15 асистенции.

ЛеБрон Джеймс се отчете с 30 за Изтока, а Джон Уол остана с 19.

Играчите на Запада наложиха тотална доминация още през първата част, която завърши при резултат 47:36 в тяхна полза.

През втората част се развихри Ръсел Уестбрук. След три поредни негови тройки разликата достигна 20 точки – 56:36. Гардът на Оклахома Сити Тъндър продължи да се забавлява и да бележи, като в крайна сметка приключи с 27 точки за едно полувреме, което е рекорд в досегашната история на Мача на звездите. ЛеБрон и компания се активизираха и завършиха полувремето силно, доближавайки се само на точка от Запада, за да се стигне до 83:82 на почивката.

Резултатът бе изравнен за първи път от началото на двубоя след само няколко минути игра в третата част – 91:91. Играта вървеше кош за кош и частта завърши наравно 122:122.

В четвъртата част и двата тима заиграха една идея по-сериозно в търсене на победата, а въпреки опитите на Изтока, Запада успяваше да удържа минимална дистанция в резултата. Финалният щурм на Изтока ги доближи на три точки - 161:158 при оставащи 2.8 секунди, преди Уестбрук да подпечата успеха с два наказателни удара за 163:158.

Гардът на Оклахома Сити Тъндър Ръсел Уестбрук спечели приза за "Най-полезен играч". Именно той бе с основен принос за победата на Западната конференция със 163:158, реализирайки фантастичните 41 точки.

Уестбрук печели наградата за първи път в кариерата си. След края на двубоя той заяви, че не е знаел за рекорда на Уилт Чембърлейн за отбелязани точки в Мач на звездите - 42. След като остана само на точка от постижението на легендата, Уестбрук заяви, че това е истинска чест за него и нещо подобно може само да го радва и мотивира.

Звездата на Тъндър обаче постави друг рекорд и реализира 27 точки в рамките на първото полувреме - нещо, което никой друг до момента не бе постигал. Досегашното най-добро постижение бе 24 точки за едно полувреме и бе дело на Кайри Ървинг и Глен Райс.