Голдън Стейт Уориърс спечели със 112:87 домакинството си на Далас Маверикс и поведе с 1:0 победи във финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

В Сан Франциско домакините взеха инициативата още от началните минути, но до края на първото полувреме разликата се движеше между пет у десет точки в тяхна полза, като двата отбора се оттеглиха на 15-минутната почивка при резултат 54:45.

Преднината на Уориърс започна да става непреодолима в третата четвърт, когато у играта в защита на домакините срещу Лука Дончич стана много по-успешна.

От своя страна Маверикс не спираха да изпускат отворени стрелби, което много улесни задачата на съперника им.

Стеф Къри беше най-полезен за победителите с 21 точки и 12 борби. По 19 добавиха Андрю Уигинс и Джордан Пул, а Клей Томпсън вкара 15, а с по 10 завършиха Дреймонд Грийн, Кевон Лууни и Ото Портър-младши.

За Далас Дончич вкара 20 точки, но само две от тях дойдоха през второто полувреме. Спенсър Динуиди се включи със 17 от пейката, а Джейлън Брънсън остана с 14.

Вторият мач от серията е в нощта на петък срещу събота, отново в Сан Франциско.