Портланд Трейл Блезърс 125-132пр Голдън Стейт Уориърс (26-18, 41-39, 18-29, 26-25, 14-21)

Стеф Къри се завърна в игра с 40 точки и Голдън Стейт се измъкнаха от почти сигурна загуба. Къри се разхвихри в продължението, когато вкара 17 точки и практически сам се саморазправи с домакините.Треньорът Стив Кър смяташе да го използва около 25 минути, но накрая се оказа, че Къри е играл 36:34 мин.

„Искам да направя изявление." - започна прескоференцията Стив Кър. „Стеф ще започне мача в сряда."

Последната четвърт се превърна в дуел между Къри и Деймиън Лилард завършил 36 точки. Лилард дълго време изглеждаше спечелил битката. Портланд имаха предимство и имаха възможност да изравнят серията. Накрая при последната атака Стеф не можа да приключи нещата в редовното време и прати мача в „Стеф Къри шоу".

Късно тази вечер ще бъде обявено, че Стеф Къри е отново „Най-полезен играч" за сезона.

Клей Томпсън отбеляза 23 точки, а Дреймънд Грийн 21 точки. Томпсън пазаше персонално Лилард и съумя да ограничи неговите точки особено в продължението.

Портланд играха много силно подкрепяни от публиката. СиДжей Маккълъм вкара 24 точки, Ал-Фарук Амину 18 точки. И накрая малко не достигна.

Серията продължава в Оукланд в сряда. И с Къри от самото начало, като че ли „Войните" ще приключат нещата.

Снимка 233104

Маями Хийт 94-87пр Торонто Раптърс (25-21, 19-14, 16-27, 23-21, 11-4)

Маями и Торонто за трети път в серията не можаха да излъчат победител в редовното време. Този път „Горещите"  спечелиха и изравниха серията на 2-2. Така Кливлънд ще има поне седмица почивка до първата среща с победителя от този двубой. Общият резултат до тук е 379-374 за Маями.

„Беше много тъмно за около минута." - каза Уейд. „Но ние не се предадохме."

Дуейн Уейд вкара 30 точки включително и  изравнителния кош, с който мача беше пратен в добавеното време

Маями водеше само 13 секунди през четвъртата част и и изглеждаше , че ще загуби. Горан Драгич с 15 точки вкара решителна тройка 22.4сек. преди края. Джо Джонсън също отбеляза

15 точки, но все още няма отбелязана тройка в серията. Джонсън направи два много важни блока в първата минута на продължението.

Терънс Рос и Кори Джозеф вкараха по 14 точки за Торонто. „Раптърс" постигнаха само 39% при стрелба, Кайл Лоури и ДеМа ДеРозан, които са основни точконосители събраха общо 19 точки. Те имат 6 успешни стрелби от 28 опита.

Торонто поведоха с 72-79 пет минути преди края. Тогава дойде времето на Уейд. Той вкара пет точки. След това вкара два наказателни удара две минути преди края. И изравни 12.6 сек. за 83-83 до сирената.

Портланд не остави шанс на шампионите бъз Къри

Торонто отново участва в драматичен мач

Портланд Трейл Блезърс 111-111 Голдън Стейт Уориърс (26-18, 41-39, 18-29, 26-25)

Стеф Къри се завърна в игра ---. Последната четвърт се превърна в дуел между Къри и Деймиън Лилард

Кливлънд Кавалиърс (1) 4-0 Атланта Хоукс (4) 104-93 123-98 121-108 100-99
Торонто Раптърс (2) 2-2 Маями Хийт (3) 96-102пр 96-92пр 95-91 87-94пр 11.05 13.05
Голдън Стейт Уориърс (1) 3-1 Портланд Трейл (5) 118-106 110-99 108-120 132-125пр 11.05 13.05
Сан Антонио Спърс (2) 2-2 Оклахома Сити (3) 124-92 97-98 100-96 97-111 10.05 12.05