Портланд Трейл Белйзърс 120-108 Голдън Стейт Уориорс (22-28, 36-18, 35-34, 27-28)

След като изпуснаха предишната среща, Портланд водени от Деймиън Лилърд, не дадоха шанс на шампионите от Голдън Стейт.

„Аз мисля, че играхме по-интелигентно в последната част отколкото миналия път и ги надиграхме, - каза Деймиън Лилард, „Миналата среща играхме добре, но те като шампиони обърнаха мача. Днес не им позволихме да направят същото."

Голдън Стейт отново не можаха да използват звездата си Стеф Къри, който наблюдава мача от трибуните. Той вече тренира, но е малка вероятността да се завърне за четвъртата среща.

Лилард отбеляза 40 точки, Ал-Фарук Амину завърши с 23 точки и 10 борби, а СиДжей МакКълъм добави 22 точки за Портланд.

За гостите от Оукланд Дреймънд Грийн вкара 37 точки, а Клей Томпсън записа 35 точки,

В първата част Голдън Стей имаха предимство и водеха с 6 точки. Втората се оказа решаваща, когато Портланд отбелязаха два пити повече точки - 36-18. Докрая Трейл Блейзърс поддържаха разликата.

Лилърд вкара 51 точки на „Войните" на 19-ти февруари за победата с 137-105. Четвъртата среща е отново в Портланд в понеделник.

Снимка 232706

Маями Хийт 91-95 Торонто Раптърс (19-23, 21-26, 28-19, 23-27)

Кайл Лаури напомни за себе си. Разклатен от няколко епични загуби Лаури отбеляза 33 точки в дуел с Дуейн Уейд. Торонто поведоха в серията с 2-1 преди четвъртата среша отново в Маями в понеделник.

„Имах чувството, че е въпрос на време." каза Лоури за възвърнатата си форма.

Лоури, който отново е Лаури вкара 29 точки през втората част. Уейд завърши с 38 точки и поведе обрата на Маями в трета четвърт, която завърши при 68-68.

ДеМар ДеРозан вкара 19 точки. Йонас Валанчунас записа 16 точки и 12 борби за 22 минути игра за Торонто. Горан Драгич отбеляза 12 точки, а Джо Джонсън 10 за Маями.

Центърът на „Горещите" Хасан Уайтсайд усука коляно и се очертава като голяма загуба за следващите двубои. Йонас Валанчунас също се контузи, но се очаква да играе.

При 82-82 Лаури вкара тройка 2:07 мин. преди края, При следващата атака отбеляза два наказателни удара. 31.7 сек. преди сирената Лаури с отскок отбеляза за 89-86. Докрая в играта на наказателни удари Торонто запази преднината си.