Голдън Стейт Уориърс спечели битката на върха в НБА, като се наложи на терена на Сан Антонио Спърс с 110-98. Стеф Къри отново беше над всички, отбелязвайки 29 точки, 13 от които в решителната трета част.

„Войните" компенсираха изоставане от 22 точки, но феноменалната стрелба на Къри и неговият „сплаш" брат Клей Томпсън обърнаха мача. Три минути преди края на първата четвърт резултатът беше 29-7 за Сан Антонио. В този период стрелбата на гостите беше 2 от 12.

Клей Томпсън записа 23 точки. Бившият играч на Спърс Дейвид Уест отбеляза 11 от своите 15 точки през последната четвърт. Коуи Ленърд вкара 19 точки за Сан Антонио.

Ръсел Уестбрук записа най-високия трипъл-дабъл в историята на НБА. Той вкара 57 точки, направи 13 борби и 11 асистенции за да донесе победата на Оклахома Сити Тъндър като гост над Орландо Меджик след продължение с 114-106.

Уестбрук направи четвърти пореден трипл-дабъл, който е 38-ми за този сезон. На него са му необходими само още три за да подобри рекорда на легендата Оскар Робертсън. Неговите 57 точки са само с една по-малко от личното му най-добро постижение.

„Тъндър" спечелиха осма победа от десет мача и се отърсват от напускането на голямата си звезда Кевин Дюрант.

Снимка 270322

Милуоки Бъкс победи Бостън Селтикс с 103-100, сваляйки „келтите" от първата позиция в Източната конференция. Това е едва втора загуба за Бостън на свой терен в последните 16 мача.

Маями Хийт се наложи като гост над слабия този сезон отбор на Ню Йорк Никс с 105-88. Словенецът Горан Драгич отбеляза 20 точки и записа 9 асистенции и 7 борби.

Маями измъкна победа в края срещу Детройт

Вижте резултатите от НБА

Мемфис Гризлис победи Индиана Пейсърс с 110-97. Мемфис прекъсна серията си от четири поредни загуби. Майк Конли завърши с 36 точки, а Винс Картър с 21 точки.

Звездата на Пейсърс Пол Джордж вкара 22 точки. Индиана разделя седмото място с Маями в Източната конференция и е на една победа и половина пред Чикаго в битката за плейофите.

Шарлът Хорнетс обърна Торонто Раптърс като гост с 110-106. „Хорнетс" изравниха баланса си срещу „Раптърс" през този сезон 2-2. Мачът беше решен в последната четвърт, когато победителите отбелязаха 44 точки срещу 32.

Кемба Уолкър вкара решителната тройка в последната минута. Той завърши с 19 точки, след Марко Белинели записал 21 точки за Шарлът.

Атланта спечели във Филаделфия с 99-92. Дуайт Хауърд вкара 22 точки и спечели 20 борби. Домаините опитаха в последните минути да направят обрат.

В останлите срещи: Ню Орлеанс Пеликанс победи Далас Маверикс с 121-118, Сакраменто Кингс отстъпи на Юта Джаз с 82-112 и Лос Анджелис Клипърс надиграха в резултатен мач Уошингтън Уизърдс с 133-124.