Тимът на Торонто Раптърс победи в собствената си зала „Еър Кенъда Сентър” гостите от Орландо Меджик със 113:103 в среща от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Това бе четвърти пореден успех за „динозаврите”, което е рекорд по поредни победи за сезона за тима. „Рапторите” с баланса си от 26 победи и 23 загуби са начело на Атлантическата дивизия в Източната конференция, но заемат едва четвъртата позиция на Изток, изпреварвани от Чикаго Булс, Вашингтон Уизардс и Детройт Пистънс. Торонто също така печели девети мач е последните си 11 срещи.

Феноменален мач за канадците пред повече от 15 хиляди зрители в Торонто направи 22-годишният Крис Бош, който наниза цели 41 точки в коша на „магьосниците”, което е рекорд в кариерата на младият баскетболист. 31 от тях бяха през втората част на срещата.

208-сантиметровият играч, който за първи път бе избран да участва в Мача на звездите за Изтока сполучи при 13 от 25-те си опита от игра и при 15 от 17 изстрела от наказателната линия, се пребори и за 8 отскочили топки, като записа и 3 асистенции.

Бош беше съвсем близо до това да вкара повече от всички останали в стартовата петица на своя тим, като Калдерон, Антъни Паркър, Хорхе Гарбахоса и Радослав Нестерович завършиха с общо 43 точки. Предишното най-добро постижение на Крис бе 37 точки, които той реализира на 27 декември 2005 г. срещу Детройт.

За Орландо в познатата си светлина се представи единствено Дуайт Хауърд, записвайки 32 точки на сметката си. Опит да му подражават направиха Кейт Боганс и турчинът Хедо Тюркоглу, добавили съответно 15 и 12 точки.

За Орландо пък това бе трета поредна загуба, въпреки която обаче „магьосниците” запазват втората си позиция в Югоизточната дивизия пред шампионите от Маями, като отстъпват само на Вашингтон.