Тимът на Портлънд Трейл Блейзърс надделя над гостуващия Хюстън със 123:120 след продължение и поведе с 3-1 победи в серията от първия кръг от плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Хюстън пропиля аванс от 11 точки при 71:60 в началото на второто полувреме. Портлънд реализира обрат в последната четвърт, но Хауърд изравни за 106:106 със забивка 3.6 секунди преди сирената. В допълнителното време домакините стартираха отлично и дръпнаха със 119:112, което се оказа решаващо.

ЛаМаркъс Олдридж вкара 29 точки и добави 10 борби за успеха на Портланд. Джеймс Хардън вкара 28 точки, а Дуайт Хауърд добави 25 точки и 14 борби за Хюстън.

Така Портлънд е само на победа от първо класиране за втория кръг на елиминациите от 2000 година.

Баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс направиха мълчалив протест срещу расистките изказвания на собственика на тима Доналд Стърлинг, а в последствие на успяха да се преборят с Голдън Стейт в мач №4 от серията, отстъпвайки с 97:118. Така резултатът беше изравнен на 2:2 победи.

Блейк Грифин, Крис Пол и компания свалиха фланелките си за загрявка и ги оставиха на центъра на залата преди началото на мача в знак на несъгласие с шефа си. В последствие "ножиците" бяха с обърнати наопаки тениски, така че надписите с името на отбора да не се виждат.

Стеф Къри реализира рекордните за кариерата си в плейофите 7 тройки от 14 опита, завършвайки с 33 точки, 7 борби и 7 асистенци при победата на своя тима, с която Уориърс изравниха резултата на 2-2 успеха. Андре Игуадала добави 22 точки, а Клей Томпсън, Харисън Барнс и Дейвид Лий завършиха с по 15 точки всеки. Джамал Крофърд бе най-резултатен за Клипърс с 26 точки. Блей Грифин добави 21 и 6 борби.

В другите два мача от снощи Вашингтон Уизърдс победи Чикаго Булс с 98:89 и поведе с 3:1 в серията. Най-добър за победителите беше Тревър Ариза, който отбеляза 30 точки.

Бруклин Нетс отстъпи на Торонто Раптърс със 79:87 и резулттът беше изравнен - 2:2.