Дирк Новицки отбеляза личен рекорд за сезона от 36 точки за победата на Далас над Сан Антонио като гост с 90:85 в среща от Националната баскетболна асоциация. Това е 13-ти пореден успех за Далас.

Новицки овладя и 8 борби и помогна на Далас да навакса изоставане от 11 точки на полувремено. Германецът реализира 9 точки в последните 10 минути.

Джош Хауърд добави още 18 точки и 12 борби за Далас, а Ману Джинобили беше най-резултатен за Сан Антонио с 25 точки. За "Шпорите" Фабрисио Оберто завърши с 14 точки и 100 процента стрелба от игра, а Тим Дънкан реализира 18 точки.

През първата половина Оберто и Дънкан поведоха домакините напред, но след почивката Дънкан остана с едва 5 точки, а Оберто така и не вкара нито един кош повече.

Хюстън надделя над Юта със 100:86 с 44 точки на Трейси Макгрейди. Това е пета поредна победа за "Ракетите". Минесота победи Филаделфия със 104:102 след продължение. Кевин Гарнет отбеляза със сирената и донесе успеха на тима си.

Ню Джърси направи кошмарен старт срещу Чикаго и изостана с 0:18, но след това успя да обърне мача за 91:86. Атланта навъртя осма поредна загуба след 94:105 срещу Торонто.