Милуоки Бъкс се превърна в първия отбор, който си осигурява участие в плейофите на НБА през този сезон, след като победи Финикс Сънс със 116:104 като гост в мач от редовния сезон. За Янис Адетокунбо и компания това е 21-ви успех в последните 23 мача и общо 50-та победа през кампанията.

Бъкс започнаха силно и натрупаха преднина от 16 точки в средата на втората част, но домакините успяха да обърнат и на свой ред излязоха напред няколко минуси след началото на последната четвърт. Милуоки показа класа в заключителни минути, за да доминира на корта и да стигне до успех с 12 точки разлика. Адетокумбо завърши с 36 точки, 11 борби и 8 асистенции, въпреки че нямаше особено добра вечер от линията на фала и реализира 14 от 24 опита. Брук Лопес се отчете с 21 точки и 10 борби, а Боби Портис и Джей Краудър се включиха с по 11 точки от пейката. За Финикс, които са без контузения Кевин Дюрант, най-резултатен бе Девин Букър с 30 точки, Деандре Айтън вкара 16, а ветеранът Крис Пол реализира 11 точки и 8 асистенции.

"Да достигнеш плейофите в тази лига е трудно. Никога не трябва да се приема за даденост. Точно това си казахме в треньорската съблекалня", коментира треньорът на Милуоки Майк Бъденхолцър. От своя страна наставникът на Финикс Монти Уилямс остана разочарован от разликата в получените фалове между двата тима - 37 за Бъкс срещу 16 за Сънс. "Не е честно. Букър стреля три фала, а срещу него бе един от най-агресивните защитници в Лигата в лицето на Джру Холидей. Янис стреля 24 фала. Това е безумно", каза той.

Милуоки е отборът с най-добър актив в Лигата (50-19), докато Финикс заема пето място в Западната конференция с баланс 37-32.