Отборът на Мемфис постигна рекордната в клубната си история седма поредна победа като гост, след като разби Бостън със 111:91. Руди Гей наниза 28 точки при първия успех на тима в залата на Селтикс от 2006 година насам. Рей Алън и Раджон Рондо вкараха по 17 точки за домакините, които записаха най-тежкото си поражение за сезона.

Лидерът в Югозападната дивизия Далас изравни най-доброто постижение за сезона, записвайки 13-ата си поредна победа след 96:87 над гостуващия Ню Джърси. Джейсън Кид се отличи с 20 точки за тексасците. Гостите, които са последни в лигата със само 7 победи д 64 мача от редовния сезон, имаха аванс от 18 точки през първото полувреме, но допуснаха обрат.

Девин Харис беше най-полезен за тима с 21 точки. Кевин Дюрант се отличи с 29 точки, а Оклахома Сити надделя над Ню Орлиънс с 98:83 като домакин. Дейвид Уест беше най-добър в мача за гостите с 33 точки, но и това не помогна.

Юта записа десета поредна победа над Детройт, след като надделя със 115:104 като гост. Дерон Уилямс завърши с 18 точки и 12 асистенции за успеха. Ману Джинобили се отличи с 28 точки при победата на Сан Антонио над гостуващия Ню Йорк с 97:87.

Маями записа четвърти последователен домакински успех след разгром над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 108:97. Дуейн Уейд завърши с 27 точки и 8 асистенции за домакините.

Шарлът спечели за пети пореден път след 102:87 над домакина Филаделфия. Джералд Уолъс наниза 28 точки, а Стивън Джаксън добави 24 точки и 10 борби за успеха на гостите. Тейреки Евънс направи първи "трипъл-дабъл" в кариерата си, а Сакраменто отнесе гостуващия Торонто със 113:90. Евънс се отличи с 19 точки, 10 борби и 10 асистенции.