Маями Хийт нямаше нужда от ЛеБрон Джеймс или Дуейн Уейд, за да спечели в началото на януари в Атланта. Снощи обаче защитата на Хоукс беше разбита за успеха на Горещите със 107:87.

Джеймс и Уейд бяха контузени, когато в началото на миналия месец Маями се наложи със 116:109 във "Филипс Арина" след тройно продължение на мача. Сегашният двубой обаче нямаше нищо общо с предходния.

Уейд завърши с 21 точки, които отбеляза още в първата четвърт. За 10 минути игра пък Крис Бош направи дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби, за да завърши мача с 14 т. и 16 спечелени единоборства. Джеймс също се отчете с двоен актив при 23 точки, 13 борби и шест асистенци след финалната сирена. На почивката пък Хит водеше с 63:41.

За Ястребите с най-точен мерник се оказа резервата Уили Грийн, отчел се със 17 т.

"Не можехме да си представим по-добро начало. Играхме нашия си баскетбол. Бяхме способни да превърнем защитата в офанзива. Исках да се боря тази вечер, защото това стимулираше темпото ми на игра", обясни Джеймс, който във Вашингтон в петък се отчете само с две спечелени единоборства.