Джейлън Браун реализира 37 точки и овладя 9 борби за успеха на Бостън като домакин на Лос Анджелис Лейкърс със 125:121 след продължение в мач от от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. "Езерняците" водеха със 105:102 към края на четвъртата част, но Браун реализира кош и бе фаулиран при оставащи 4.1 секунди. Той вкара от наказателната линия, изравни за 105:105. ЛеБрон Джеймс пропусна стрелба във финалната секунда и двубоят отиде в продължение, въпреки че видео повторенията показаха, че е бил фаулиран от Джейсън Тейтъм.

Браун отбеляза 11 точки в добавеното време, включително кош за аванс от 119:114 за Селтикс 50.8 секунди преди края. Малко по-късно той бе точен и при два наказателни удара за преднина от 121:116.

ЛеБрон Джеймс завърши с 41 точки, 9 борби и 8 асистенции за Лос Анджелис Лейкърс, а Антъни Дейвис се включи с 16 точки и 10 борби. Тейтъм се отчете с 30 точки и 11 борби за Бостън, а Малкълм Брогдън добави 26 точки.

Филаделфия също записа домакинска победа над Денвър със 126:119 след 47 точки и 18 борби на Джоел Ембийд, включително ключова тройка при оставащи 29.2 секунди в мача. Това бе девети двубой за Ембийд, в който той вкарва 40 и повече точки, през настоящия сезон. Джеймс Хардън се отчете със 17 точки и 13 асистенции за Филаделфия, който спечели седми пореден мач. Никола Йокич бе най-резултатен за Нъгетс с 24 точки, 9 асистенции и 8 борби, а Джамал Мъри добави 22.