Голдън Стейт Уориърс 97-112 Кливлънд Кавалиърс (32-29, 29-23, 23-32, 13-19)

Освиркваният при всяко докосване на топката ЛеБрон Джеймс си правеше каквото си поиска със защитата на Голдън Стейт и остави своя отбор в битката за титлата на НБА. Джеймс отбеляза 41 точки, направи 16 борби и 7 асистенции. Кайли Ървин също вкара 41 точки.

„Ние сме щастливи, че ще има още един мач. Това е всичко, което можем да искаме" - каза ЛеБрон Джеймс, „Започваме да се подготявяме още тази вечер и когато и да е мач №6 ще бъдем готови."

Джеймс беше обвинен от Голдън Стейт, че е издействал наказанието на Дреймънд Грийн, заради което звездата на домакините не можа да вземе участие в мача. Джеймс и Ървин станаха първата двойка играчи отбелязали по повече от 40 точки във финален мач в НБА.

Кливлънд Кавалиърс нанесхо едва четвъртото домашно поражение на Голдън Стейт Уориърс през този сезон.

Снимка 239006

„Предпочитам нашата позиция пред тяхната." - каза треньорът на Голдън Стейт, Стив Кер. „Не играхме добре в защита. Ние знаехме, че сме без Дреймонд, затова не може да се оплакваме. Трябваше да играем по-добре, но не го направихме."

Наказаният Грийн изгледа мача от бейзболна съблекалня в Оуклънд Колизеум. След като резултатът на почивката беше равен 61-61, Войните изпуснаха 14 от 20 стрелби. Клей Томпсън отбелза 37 точки, 18 отях от тройки, а Стеф Къри добави 25 точки, 15 от тройки. Но в края на мача „Сплаш брадърс" загубиха мерника си.

Заелият позицията на Грийн, Андре Игоудала завърши с 15 точки, 11 борби и 6 асистенции. Атаката за 3 точки на Ървин 7:30 минути преди края изведе гостите напред 92-102. До края Кливлънд натискаха и бяха перфектни в зашита. Кевин Лав се завърна в стартовия състав и игра 34 минути.

В последните минути домакините забравиха, какво е това да отбележиш кош и след като бяха вкарали 61 точки в първото полувреме, останаха само 36 през второто. В последната четвърт точките бяха само 13 срещу 32 в първата,

Стеф Къри се събуди и Голдън Стейт докосва титлата

„Войните" поведоха с 3-1 в серията

Шестата среща отново ще се играе в родния щат на Стеф Къри, Охайо в четвъртък. Ако Кливлънд спечели в неделя в Оуклънд ще бъде излъчен шампиона в НБА.

02.06 Голдън Стейт Уориърс 110-77 Кливлънд Кавалиърс 19-21 33-23 30-18 28-15
05.06 Голдън Стейт Уориърс 104-89 Кливлънд Кавалиърс 28-24 24-19 22-25 30-21
08.06 Кливлънд Кавалиърс 120-90 Голдън Стейт Уориърс 33-16 18-27 38-26 31-21
10.06 Кливлънд Кавалиърс 97-108 Голдън Стейт Уориърс  28-29 27-21 22-29 20-29
13.06 Голдън Стейт Уориърс 97-112 Кливлънд Кавалиърс 32-29 29-23 23-32 13-19