Отборът на ЛА Клипърс надигра у дома Хюстън Рокетс със 122:119 в пореден двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Възпитаниците на Док Ривърс изиграха чудесна откриваща четвърт и поведоха след 31:23. Постепенно обаче играчите на Майк Д"Антони се завърнаха в двубоя и спечелиха следващите две части, за да водят преди заключителната с четири пункта - 84:80. В последната четвърт обаче домакините изригнаха с цели 42 точки, а с ключов кош за успеха се отчете голямата звезда на калифорнийци Кауай Ленърд, чийто изстрел от средно разстояние 15.4 сек преди сирената донесе четвърта поредна победа за Ривърс и компания.

Над всички за победителите бе Лу Уилямс, който вкара всичките си 26 точки след почивката, като към тях прибави и осем асистенции. Ленърд завърши с 24 точки и шест борби. За "ракетите" Джеймс Хардън изигра силен мач, приключвайки с 37 точки, осем борби и 12 асистенции, а Ръсел Уестбрук добави 22, но усилията им се оказаха недостатъчни за тексасци. Така, Клипърс се изравниха с Рокетс на Запад с по 11 победи и пет загуби от първите си 16 мача в лигата.